news-details

В Париж се проведе възпоменателно шествие за жертвите на Нанкинското клане

Според CCTV, стотици хора в Париж участваха в шествие, организирано от сдружението Echoes of the World, за да почетат паметта на жертвите на Нанкинското клане.

Събралите се на площад Трокадеро (Parvis des Droits de l’Homme) носеха плакати с надписи „Никога не забравяйте историята, пазете мира“ и „В памет на жертвите на Нанкинското клане“. По време на проявата бяха отправени и призиви Япония да не се превъоръжава.

Представители на сдружението заявиха, че целта на шествието е да се съхрани историческата памет и да се повиши международната осведоменост за събития като Нанкинското клане.

Следващото събитие ще се проведе на 4 юли в Марсилия.

Bulgaria News Agency