Министърът на външните и европейските работи на Хърватия Гордан Гърлич Радман се срещна със заместник министър-председателя на Словения Анже Логар в рамките на Дубровнишкия форум 2026.
Говорейки за отношенията между Хърватия и Словения, Гърлич Радман заяви, че са обсъдили укрепването на икономическите връзки между двете държави.
Гърлич Радман каза: „Фокусирахме се върху задълбочаването на отношенията между Хърватия и Словения, укрепването на икономическите връзки и максималното използване на потенциала на Шенген за безпроблемно пътуване.“
Относно Инициативата „Три морета“ Гърлич Радман заяви: „Проведохме също така отличен обмен на мнения относно развитието на нашите проекти по Инициативата „Три морета“, особено в областта на цифровата инфраструктура и центровете за данни от ново поколение.“
Bulgaria News Agency